A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Липовицький ліцей Спаської сільської ради Калуського району Івано-Франківської області

Реалізація НУШ

Двадцять порад батькам про те, як виховати успішних дітей

    Лоіс Брайденбек, вчителька з Америки з 54 роками досвіду викладання у школі розповіла, на що батькам слід звернути увагу, готуючи дітей до майбутнього.

“Нова українська школа” публікує поради, записані на зустрічі, яку організувала Atlantic School у Києві.

1. Читайте дитині, читайте з дитиною, слухайте, коли вона читає. Хай вона бачить, що ви читаєте.

2. Навчіть дітей бути незалежними, не робіть все за них. Знайдіть інформацію про те, яких навичок потрібно очікувати від дитини певного віку. (Наприклад, коли вона має вміти зав’язувати шнурки).

3. Нещодавні дослідження (опубліковані виданням Business Insider) свідчать, що найуспішнішими стають люди, яких у дитинстві батьки привчили робити щоденні домашні справи, в яких був розклад. Тож давайте дітям роботу по дому.

4. Встановіть правила і будьте послідовними, дотримуйтесь правил і розпорядку дня для дитини.

5. Будьте авторитетними, а не авторитарними. Не кричіть на дітей, не будьте жорсткими.

6. Слухайте дітей, відкладіть геть свої телефони. Вчіться спілкуватися наживо.

7. Інколи батьки кажуть: “Я говорю зі своєю дитиною”. Але вони говорять до неї, а не з нею. Якщо ви маєте спільну розмову, тоді навчаєте дитину, як спілкуватися із суспільством.

8. Ми говоримо, що діти мають свободу вибору, але вони не народжуються зі здатністю робити хороший вибір. Тому наша відповідальність  навчити цього. Це не означає відкривати шафу і казати: обирай, що одягнути. Адже дитина може взимку обрати футболку. Дайте натомість вибрати серед трьох речей, які підходять до погоди і місця, в яке йде дитина.

9. Якщо дитина не хоче робити вибір, або їй не подобається те, що їй запропонували, ваше завдання – навчити її контролювати емоції. Діти мають розуміти, що емоції, які вони відчувають,  справжні. Ми маємо навчити їх називати “злість”, “радість”, “щастя”, контролювати і розпізнавати в інших. А також розуміти, що вони справжні для іншої людини.

10. Сфокусуйтеся на процесі, а не результаті. Діти потребують простору для помилок, бо навчаються. Вони мають навчитися виправляти помилки й бути відповідальними за свій вибір.

11. Двомовність або знання багатьох мов допоможе дитині в майбутньому, бо їй доведеться працювати з людьми, які не знають її рідної мови.
Лінгвістичні навички включають у себе щось більше, ніж просто володіння мовою. Вивчаючи мову, ви вивчаєте також, ким є люди, які нею говорять, їхню культуру.

12. Не вимагайте від дітей говорити іноземною мовою після першого заняття. Для вільного соціального спілкування потрібно 2-3 роки, а вільне володіння академічною мовою потребує до семи років вивчення. Усе приходить з часом.

13. Заняття музикою допомагає розвивати слухову пам’ять, а отже  полегшує вивчення мов.

14. Не знаю, чому “нудно” стало поганим словом. Нудьгувати  добре, це дає час подумати.

15. Коли діти роблять щось добре  хваліть їх, але не так, щоб вони вважали себе королями та принцесами. Так у них розвинеться здорова самооцінка, і вони знатимуть, коли похвала заслужена, а коли  недоречна.

16. Допомагайте дітям формувати образ здорової людини. Зараз дівчатка думають, що повинні мати ідеальну шкіру, пишні губи, бути дуже худими. Пам’ятайте, що стандарти краси постійно змінюються.

17. Коли ви нарікаєте на школу чи вчителя – знайте, що це вплине на здатність школи навчати вашу дитину.

18. Не забувайте приділяти час собі, щоб дитина бачила, що ви особистість. Не робіть її найважливішою у своєму житті так, щоб у вас не було стосунків з іншими людьми  це вплине на її власну здатність будувати стосунки.

19. Розвивайте в дитині сильне відчуття родини. Запровадьте сімейні ритуали, які робитимете разом. У вас має бути спільний сімейний час  наприклад, обід.

20. Допомагайте дітям зрозуміти їхнє місце у світі  діліться з ними мовою вашої родини, розповідайте родинну історію чи спогади.

 

Надія Швадчак, “Нова українська школа”

10 порад батькам першокласника

Нагадаємо про головні принципи спілкування з першачком.

Перше вересня невблаганно наближається, і ви, звичайно, чекаєте цього дня із неабияким хвилюванням. Як вашого сина або доньку зустрінуть у новому колективі? Чи зручною буде парта? Чи уважною виявиться перша вчителька? А чи все необхідне ми придбали? І ще багато інших питань виникає у вас.

Щиро радимо: зупиніться, заспокойтеся і дослухайтеся наших порад, які точно стануть вам у нагоді та полегшать початок шкільного життя і для вас, і для вашої дитини.


 1.Будьте спокійні і не панікуйте  
І першого вересня, і будь якого робочого дня не нервуйте через якісь дрібні негаразди. Зім'ялася сорочка? Не встигли купити квіти? Забули вдома кольорові олівці?  Не хвилюйтеся самі та не турбуйте дитину. Для малюка це ще більший стрес, ніж для вас. Пам'ятайте про це! А рішення проблеми шукайте спокійно. Обов'язково щось придумаєте!

 2.Після кожного навчального дня питайте, як справи у дитини і що було нового  
Ваш син або донька повинні бути впевненими, що для вас важливо все, що з ним відбувається та ви готові допомогти йому у вирішенні будь-якої проблеми. Вони знатимуть, що ви завжди їх вислухаєте і знаходитеся в курсі усіх їхніх справ.

 3.Не критикуйте малюка  
Будьте певні: навіть якщо попервах є складнощі, все одно син або донька навчаться читати, писати, самостійно думати та аналізувати.  Не робіть їм образливих зауважень, тим більше із акцентом на конкретні риси характеру. Необережні слова точно западуть їм в душу надовго, викликатимуть невпевненість у своїх силах, а також можуть стати джерелом численних комплексів.

 4.Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми  
Ніколи не забувайте про те, що кожна людина – особистість зі своїм унікальним характером, темпераментом, здібностями до навчання і талантами. Порівняння малюка із кимось не додасть йому бажання бути кращим, а, навпаки, тільки зіпсує ваші відношення, підірве довіру до вас та ваших зауважень. Краще при усякій нагоді підкреслюйте успіхи малюка та підтримуйте його.

 5.Запрошуйте однокласників дитини до себе в гості  
Запропонуйте сину або доньці зробити уроки разом із друзями у вас вдома. Зрозуміло, не з усім класом одночасно, а з одним-двома однокласниками, з якими малюк подружився. Такі стосунки дуже важливі для дітей. Вони допоможуть їм зміцнити свій авторитет у класі, налагодити дружні стосунки з іншими дітьми, а спільні заняття набагато цікавіші, принесуть більше користі та розвиватимуть діток.

 6.Привчайте малюка дотримуватися режиму дня  
Якщо все літо ви дозволяли сину або доньці поспати зранку довше, тепер є необхідність вставати вчасно, планувати свій день та все встигати. Визначте, коли найкраще вашій дитині лягати спати, вставати, а також приймати їжу та відпочивати.    

 7.Не квапте дитину з рішенням або відповіддю  
При виконанні домашнього завдання не треба квапити дитину або підказувати одразу правильну відповідь. Дайте час на роздуми. Дочекайтеся, поки маленький учень сам вирішить завдання і скаже вам відповідь.

 8.Користуйтеся зеленої ручкою    
Ви перевіряєте виконання домашніх завдань у чернетці? А якою пастою робите виправлення? Червоною, як сувора вчителька? Краще поміняйте колір ручки і оберіть спокійний зелений. Це викликатиме у дитини позитивні емоції та сприятиме кращому запам'ятовуванню.   

 9.Будьте терплячими  
Якщо відчуваєте агресію або роздратування з боку дитини, не поспішайте із зауваженнями або навіть покаранням. Поговоріть з сином або донькою спокійно та довірливо, з'ясуйте причину такого настрою та допоможіть заспокоїти емоції.

 10.Спілкуйтеся із класним керівником  
Ви працюєте, і вас немає багато часу, щоби бути у батьківському активі? Це не проблема. Але обов'язково треба частіше розмовляти з класним керівником або керівницею та зустрічатися при кожній нагоді. Ця людина найбільше знає про успіхи та невдачі вашої дитини. Довіряйте вчителю або вчительці та питайте порад.  

І наостанок: більшість цих порад стануть у нагоді навіть після першого класу, протягом усього навчання вашого сина або доньки.

Посилання на Мама. ru: https://mama.ru

https://vseosvita.ua/news/10-porad-batkam-persoklasnika-4163.html

 

Рекомендації для батьківАдаптація п’ятикласників

 

  • Спілкуйтеся зі своєю дитиною, цікавтеся її життям, розповідайте їй про своє.
  • Діліться власними переживаннями, це допоможе досягти взаєморозуміння.
  • Спостерігайте за синомчидонькою, адже Ви ліпше знаєте свою дитину, і саме Вам її «йорзання» на стільцічи закушена губа можуть багато про що розповісти і без слів.
  • Дбайте про зовнішній вигляд дитини, її чистоту, охайність, оскільки для підлітків зовнішність є дуже важливою.
  • Створюйте сприятливі умови для навчання дитини і постійно поліпшуйте їх. Учні основної школи часто звертаються до додаткових джерел інформації, розв’язуючи домашнє завдання.
  • Регулярно спілкуйтеся з класним керівником, особливо на початку навчального року.
  • Співпрацюйте з класним керівником дитини, допомагайте за потреби, адже він нещодавно познайомився з учнями.
  • Не гарячкуйте під час розв’язання конфліктних ситуацій, вислухайте думку всіх учасників конфлікту. Будьте послідовними, думайте про наслідки, адже попереду в дитини ще не один рік навчання.
  • Не карайте дитину за низькіоцінки. Пам’ятайте, що зниження успішності під час переходу до основної школи — явище природне, очікуване. Ліпше допоможіть дитині, не наголошуючи при цьому, що Вам свого часу ніхто не допомагав і Ви самі з усім впоралися.
  • Контролюйте навчання, відпочинок, дозвілля своєї дитини.
  • Регулярно перевіряйте роботу в зошитах та записи в щоденнику дитини. Важливо, щоб усі домашні завдання були розв’язаними, протеще важливіше не допустити перевтоми дитини.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора